Restur 2019
Sånggruppen An~toner Myresjö
Anna-Lena och Curt Axelsson


Curt & Anna-Lena
Curt & Anna-Lena


Fredag 18 januari kl. 11.00
Tomasgården Vetlanda
Minns du sången från skola och bönhus
Söndag 20 januari kl. 11.00
Ekebergskyrkan Virserum
Gudstjänst
Måndag 21 januari kl. 14.30
Österliden Holsby
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 23 januari kl. 14.30
Ekebogården Ekenässjön
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 30 januari kl. 14.00
Hånger Missionskyrka
Dagledigträff
Torsdag 7 februari kl. 14.00
Klockargården Anderstorp
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 13 februari kl. 15.00
RPG Årsmöte i Korskyrkan Vetlanda
Sångmedverkan
Torsdag 14 februari kl. 10.15
Emmagården Kvillsfors
Bildspel och sång
Torsdag 28 februari kl. 14.00
Sandellgården Fröderyd
Bilder från sommarresan 2018 och sång
Torsdag 7 mars kl. 15.00
Centrumkyrkan Lammhult
Med humor och allvar Carl Östs sånger
Onsdag 12 mars kl. 15.00
Brobygården Landsbro
Sångandakt
Torsdag 14 mars kl. 14.00
Baptistkyrkan Motala
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 26 mars kl. 14.00
Pauligården Myresjö
Bilder från sommarresan 2018 och sång
Torsdag 28 mars kl. 14.30
Brobygården Landsbro
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 24 april kl. 16.00
Nye Missionshus
Minns du sången från skola och bönhus
Lördag 27 april kl. 19.00
Skede missionshus
Bilder från Söder till Norr


Nu bokar vi för vår sommarturné 2019
Vår e-postadress finns på första sidan.
Vill du ringa är vår telefon 0383-91515,
Mobiltelefon 070-6393365.
Curt och Anna-Lena Axelsson.


Curt & Anna-Lena
Curt & Anna-Lena


21 - 26 maj Smedjebacken
Tisdag 21 maj kl. 14.00
Hedgården Söderbärke
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 22 maj kl. 10.30
Allégården Smedjebacken
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 23 maj kl. 14.00
Munkbogården Smedjebacken
Minns du sången från skola och bönhus
Fredag 24 maj kl. 13.30
Solgården Smedjebacken
Minns du sången från skola och bönhus
Söndag 26 maj kl. 11.00
Allékyrkan Smedjebacken
Sånggudstjänst
Einar Ekbergs Amerikarepertoar
Måndag 27 maj kl. 10.30
Framnäs Fors
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 28 maj kl. 10.45
Skogsgläntan Avesta
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 29 maj kl. 10.30
Tallbacken Horndal
Minns du sången från skola och bönhus
Fredag 31 maj kl. 11.00
Björkhagen Krylbo
Minns du sången från skola och bönhus
Söndag 2 juni kl. 11.00
Centrumkyrkan Avesta
Sånggudstjänst
Einar Ekbergs Amerikarepertoar
Måndag 3 juni k 13.30.
Baldersgården Avesta
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 4 juni kl. 13.00
Seniorcentrum Avesta
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 6 juni kl. 14.00
Äldreboendet Nybo Fagersta
Minns du sången från skola och bönhus
Fredag 7 juni kl. 11.00
Malmen Fagersta
Minns du sången från skola och bönhus
Söndag 9 juni kl. 11.00
Risbrokyrkan Fagersta
Humor och allvar, Carl Östs sånger
Måndag 10 juni kl. 13.30
Munkbohemmet Hedemora
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 11 juni kl. 15.00
Furugården Valbo
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 13 juni kl. 14.15
Hilleborg Hille
Minns du sången från skola och bönhus
Fredag 14 juni kl. 14.00
Solberga Bergby
Minns du sången från skola och bönhus
Söndag 16 juni kl. 11.00
Equmeniakyrkan Björke
Sånggudstjänst
Einar Ekbergs Amerikarepertoar
Tisdag 18 juni kl. 11.00
Björkbacka Ljusne
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 18 juni kl. 14.00
Kastanjen Ljusne
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 19 juni kl. 11.00
Hedbacka Söderala
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 19 juni kl. 14.00
Enriset Söderhamn
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 20 juni kl. 10.30
Eklunda Stråtjära
Minns du sången från skola och bönhus
Fredag 21 juni kl. 13.30
Linden Bergvik
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 25 juni kl. 14.00
Edsbacka Enånger
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 26 juni kl. 11.00
Bergesta Gnarp
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 26 juni kl. 19.00
Centrunkyrkan Matfors
Sångkväll med ämnet
"Glädjens sångare Nils Frykman"
Torsdag 27 juni kl. 13.30
Servicehuset Matfors
Minns du sången från skola och bönhus
Fredag 28 juni kl. 11.00
Tunastrand Matfors
Minns du sången från skola och bönhus
Fredag 28 juni kl. 13.30
Thulegården Matfors
Minns du sången från skola och bönhus
Söndag 30 juni kl. 19.00
Missionskyrkan Lugnvik
Från Fröjderyd till Fröjdesal
Lina Sandells sånger
Vecka 27 Sollefteå
Måndag 1 juli kl. 14.00
Vallänge Undrom
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 2 juli kl. 13.00
Skärvstagården Sollefteå
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 3 juli kl. 10.30
Solgården Sollefteå
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 4 juli kl. 10.30
Rådomsgården Rådom
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 4 juli kl. 14.00
Graningebyn Graninge
Minns du sången från skola och bönhus
Fredag 5 juli kl. 14.00
Ärebo Långsele
Minns du sången från skola och bönhus
Söndag 7 juli kl. 13.00
Sjöland Skureå
Friluftsgudstjänst
Önska sånger ur vår repertoar
Vecka 28 Robertsfors
Tisdag 9 juli kl. 11.00
Nysätragården Ånäset
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 9 juli kl. 14.00
Gläntan Ånäset
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 10 juli kl. 14.00
Edfastgården Robertsfors
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 10 juli kl. 18.00
Missionskyrkan Robertsfors
Ur Einar Ekbergs Amerikarepertoar
Torsdag 11 juli kl. 11.00
Lövlunden 1 Robertsfors
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 11 juli kl. 14.00
Lövlunden 2 Robertsfors
Minns du sången från skola och bönhus
Lördag 13 juli kl. 18.00
Väckelsemuséet Vebomark
Kom och sjung med oss
ur sångboken "Kom".
Söndag 14 juli kl. 11.00
Stortjärn EFS
Sånggudstjänst
Urtidston med framtidstro
Måndag 15 juli kl. 13.30
Ömheten Skellefteå
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 16 juli kl. 13.00
Trivseln Ursviken
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 16 juli kl. 15.00
Skärgårdshemmet Skelleftehamn
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 17 juli kl.13.15
Regnbågen Anderstorp
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 18 juli kl. 13.00
Norrgårda Byske
Sångandakt
Torsdag 18 juli kl. 14.00
Sörgårda Byske
Sångandakt
Fredag 19 juli kl.13.30
Hedvigsgården Kåge
Minns du sången från skola och bönhus
Söndag 21 juli kl. 15.00
Fällfors Filadelfia
Gudstjänst, predikan och sång
Måndag 22 juli kl. 13.00
Sjungande Dalens Kyrka
Önska sånger ur vår repertoar
Tisdag 23 juli kl. 10.30
Nygården Bureå
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 23 juli kl. 13.15
Buregården Bureå, avd. Smultron
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 24 juli kl. 14.00
Klockarhöjden Skellefteå
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 25 juli kl. 14.30
Dammen Skellefteå
Minns du sången från skola och bönhus
Fredag 26 juli kl. 14.00
Sunnanäng avd. Trädet Skellefteå
Minns du sången från skola och bönhus
Söndag 28 juli kl. 14.00
Nybygget Rismyrliden
Sånggudstjänst
Ur Einar Ekbergs Amerikarepertoar
Måndag 29 juli kl. 13.30
Skogsbacken Boliden
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 1 augusti kl. 12.00
Sörgårda, Byske
Minnsdu sången från skola och bönhus
Torsdag 1 augusti kl. 14.00
Norrgårda Byske
Minnsdu sången från skola och bönhus
Söndag 4 augusti kl. 11.00
Korskyrkan Byske
Gudstjänst, predikan och sång
Tisdag 6 augusti kl. 13.00
Blåmesen Åsele
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 7 augusti kl. 10.00
Tallmon Åsele
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 7 augusti kl. 13.00
Åseborg Åsele
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 8 augusti kl. 18.00
Pingstkyrkan Dorotea
Från Fröjderyd till Fröjdesal
Lina Sandells liv och sånger
Fredag 9 augusti kl. 14.00
Bergvattengården Dorotea
Minns du sången från skola och bönhus
Lörad 10 augusti kl. 18.00
Smyrna Hoting
"Nu är jag nöjd och glader"
Nils Frykman och hans sånger
Söndag 11 augusti kl. 18.00
Tåsjö kyrka
Sånggudstjänst "Från Fröjderyd till
Fröjdesal" Lina Sandells sånger
Måndag 12 augusti kl. 13.00
Rossö Center Rossön
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 13 augusti kl. 10.30
Nipgården Ramsele
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 13 augusti kl. 14.30
Nipudden Ramsele
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 14 augusti kl. 10.30
Edselegården Edsele
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 15 augusti kl. 13.30
Åshamra Hammerdal
Minns du sången från skola och bönhus
Fredag 16 augusti kl. 14.00
Brännagården Högarna
Minns du sången från skola och bönhus
Lördag 17 augusti kl. 19.00
Betel Östersund
Sångkväll om
Glädjens sångare Nils Frykman
Söndag 18 augusti kl. 11.00
Elim Lockåsen
Gudstjänst, predikan och sång
Måndag 19 augusti kl. 14.00
Östgärde Rätan
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 21 augusti kl. 10.30
Saxviksgården Mora
Minns du sången från skola och bönhus
Onsdag 21 augusti kl.13.30
Strömsgården Mora
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 22 augusti kl. 11.00
Tomtebogården Mora, Renen
Minns du sången från skola och bönhus
Torsdag 22 augusti kl. 13.00
Tomtebogården Mora, Misteln
Minns du sången från skola och bönhus
Fredag 23 augusti kl. 15.00
Häggården Råda
Minnsdu sången från skola och bönhus
Lördag 24 augusti kl. 19.00
Klarälvskyrkan Ekshärad
Ur Einar Ekbergs Amerikarepertoar
Måndag 26 augusti kl 15.00
Lillåsen Hagfors
Minnsdu sången från skola och bönhus
Tisdag 27 augusti kl. 13.45
Skogvaktarn Hagfors
Minns du sången från skola och bönhus
Tisdag 27 augusti kl. 15.15
Sättragården Hagfors
Minnsdu sången från skola och bönhus
Onsdag 28 augusti kl. 14.00
Bellamsgården samlingssalen Ekshärad
Minnsdu sången från skola och bönhus
Onsdag 28 augusti kl. 15.00
Bellmansgården avd. Ekshärad
Minnsdu sången från skola och bönhus
Hösten 2019
OBS! Nytt datum för Rumskulla
Torsdag 19 september kl. 13.00
Tabor Rumskulla, dagledigträff
Minnsdu sången från skola och bönhus
Fredag 27 september kl. 11.00
Tomasgården Vetlanda
Minnsdu sången från skola och bönhus
Söndag 29 september kl. 11.00
Lönneberga församlingshem
Gudstjänst med efterföljande samkväm
Minnsdu sången från skola och bönhus
Måndag 7 oktober kl. 15.00
Brunnskyrkan Åseda
Carl Öst-sånger med humor och allvar

Onsdag 9 oktober Kl. 14.30
Kvarngården Vetlanda
Minns du sången från skola och bönhus
__Startsida__